Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Spotkania brydżowe w czerwcu - Klub Aktywnego Seniora

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

W finale!

2007-02-20,

Kategoria : Taniec

Z radością informujemy, że w MISTRZOSTWACH POLSKI W TAŃCU TOWARZYSKIM - 10 TAŃCÓW, jakie odbyły się 17 lutego 2007 w Gliwicach pary Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar" zajęły wysokie pozycje.


     Był to turniej tańca towarzyskiego rangi mistrzowskiej oceniany w kombinacji dziesięciu tańców - 5 latynoamerykańskich i 5 standardowych i jest to - obok mistrzostw Polski w stylu standardowym i mistrzostw Polski w stylu latynoamerykańskim - najważniejszy turniej wyłaniający pary mistrzowskie na dany rok oraz dający parom zwycięskim prawo reprezentowania Polski na mistrzostwach Europy i mistrzostwach świata.
     EKT "Jantar" reprezentowało 6 par - 3 znalazły się w 1/4 finału, 2 w półfinałach i 1 w finale. Bartosz Szkutnik i Alicja Minkiewicz zajęli 5 miejsce.
- Jest to bardzo dobry wynik, zważywszy na fakt, że turniej ten należy do najtrudniejszej kategorii tanecznej - mówi trener Antoni Czyżyk. - Najtrudniejszej, bo ważna jest tu umiejętność szybkiej zmiany stylu i charakteru tańca, przejścia z nastrojowego tańca standardowego w gorące rytmy latynoamerykańskie. Ważna jest też kondycja fizyczna - nasza para wychodziła na parkiet aż 80 razy.
Trener zaznacza, że wynik ten bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Nie od dziś wiadomo, że domeną elbląskiego klubu jest taniec standardowy, a 3 marca w Warszawie odbędą się mistrzostwa Polski w tym stylu...
Być może kwestia szkolenia młodych tancerzy uległnie poprawie w związku z założeniem Polskiego Zwiazku Tańca - sportowej ogólnokrajowej organizacji przynależnej do organizacji międzynarodowych działających w dziedzinie tańca. PZT powstał w wyniku połączenia się wszystkich organizacji tanecznych w Polsce - Polskiego Towarzystwa Tanecznego, Polskiej Federacji Tańca, Federacji Tańca Sportowego, Polskiego Zawodowego Stowarzyszenia Tanecznego, a aktualnie przygotowywany jest wniosek o zarejestrowanie go jako Polskiego Związku Tańca.

 

 

Autor: J.Kozłowska-Dyrla

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna