Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty: W 5 dni dookoła świata

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Wystartowała Elbląska Liga Tańca

2019-03-11,

Kategoria : Taniec

W trzech elbląskich szkołach podstawowych rozpoczęły się zajęcia w ramach Elbląskiej Ligi Tańca, podczas których pierwszaki będą uczyły się tańca towarzyskiego.

Elbląska Liga Tańca jest działaniem w ramach zadania „Kierunek taniec” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg. Wezmą w niej udział trzy klasy pierwsze z trzech elbląskich szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 19. Od marca do grudnia 2019 roku -  z wyłączeniem wakacji - dzieci będą poznawały tajniki tańców standardowych i latynoamerykańskich. Naukę rozpoczęli od tych najłatwiejszych walca angielskiego i cha-chy.  Zajęcia zostały przyjęte z entuzjazmem przez wychowawców oraz dzieci.

- Bardzo się cieszę z zajęć, wiem doskonale ile pożytku przynosi nauka tańca – mówi Pani Ewa, wychowawczyni z SP 1. – Pierwsze zajęcia były bardzo udane. Dzieci uważnie słuchały instruktorów i pięknie dały sobie radę.

Zajęcia w każdej klasie będą prowadzone raz w tygodniu, po dwie godziny lekcyjne. Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy z Elbląskiego Klubu Tańca "Jantar".

– Podsumowaniem cyklu zajęć będzie turniej, podczas którego dzieci zaprezentują zdobyte umiejętności – mówią organizatorzy. – Turniej odbędzie się w grudniu. Na widownię zostaną zaproszeni nauczyciele oraz bliscy uczestników, a dzieci prezentować się będą przed 3-osobową komisją sędziowską, która wyłoni najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca. Każde dziecko zostanie nagrodzone.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid” w Elblągu.


Autor: Zyta Wrzos

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna