Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty krawieckie "Od juniora do seniora"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

KLUB AKTYWNEJ MŁODZIEŻY

Projekt realizowany będzie w okresie od 1 kwietnia do 31 grudnia 2018 r. w partnerstwie Stowarzyszenia Kulturalnego „Viva art” będącego liderem partnerstwa, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu oraz nieformalnej grupy młodzieży, która wykazała ogromną inicjatywę, aby powstał projekt Klubu. W związku z tym do współpracy z  młodzieżą zapraszamy profesjonalnych partnerów, wszelkie instytucje, firmy, przedstawicieli różnych zawodów i osoby indywidualne chętne aby wesprzeć realizację młodzieżowych inicjatyw od strony merytorycznej, organizacyjnej i finansowej.
Jak powstał projekt?
To sama młodzież okazała się katalizatorem do tego, aby stworzyć projekt, za pośrednictwem którego młodzi ludzie będą mogli rozwijać swój potencjał w zakresie umiejętności realizacji młodzieżowych inicjatyw oraz wdrażać w życie swoje pomysły, potrzeby, ujawniać kreatywność i aktywność, ukierunkowaną na rozwój – własny i swojego otoczenia.
Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 14-19 lat, mieszkającej w Elblągu i okolicznych miejscowościach. Jego celem jest zwiększenie aktywności młodzieży w zakresie partnerskiego i twórczego udziału w życiu lokalnym, rozwój ich potencjału w zakresie aktywnego realizowania pomysłów i potrzeb, a także otwarcie środowiska lokalnego na pomysły i potrzeby młodzieży. W okresie od czerwca do grudnia 2018 r. młodzież będzie mogła być pomysłodawcą i podejmie się zrealizować przy współpracy środowiska lokalnego kilka inicjatyw społecznych.

W ramach projektu zrealizowane zostaną szkolenia rozwijające zainteresowania i umiejętności młodzieży, m.in. w zakresie organizacyjnych podstaw inicjatyw młodzieżowych, autoprezentacji i tworzenia wizerunku, rękodzielnictwa, muzyczno – wokalnym, zdrowego odżywiania i grafiki komputerowej.

Młodzież, która chciałaby należeć do Klubu, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznego pod nr  55  611 20 70, a także osobistego w siedzibie CSE „Światowid” przy Placu K. Jagiellończyka 1. Czekamy w godz. 8:00-16.00, osoba kontaktowa Urszula Olejniczak.

UWAGA! Na zgłoszenia czekamy do 14 maja, a ilość miejsc jest ograniczona.

Więcej informacji wkrótce.

Realizatorzy projektu:

Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” w Elblągu oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

 

 

 

******

Klub Aktywnej Młodzieży

Jeśli masz pomysły na ciekawe inicjatywy i chcesz poznać ludzi takich jak Ty a przy tym świetnie bawić się i rozwijać swoje pasje i zainteresowania, koniecznie zgłoś się do Klubu Aktywnej Młodzieży w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu! Pierwsze spotkanie już 16 maja.

CSE „Światowid” w Elblągu oraz Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art” zapraszają młodzież w wieku 14 – 19 lat z Elbląga i okolic do Klubu, który będzie działał w ramach realizacji projektu „Klub Aktywnej Młodzieży”, dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Główną ideą projektu jest stworzenie przyjaznego miejsca i warunków dla młodzieży, która będzie mogła integrować się w Klubie, rozwijać swoje zainteresowania i pasje oraz realizować swoje własne pomysły na inicjatywy i projekty społeczne ważne dla niej samej oraz pożyteczne dla innych. Pomysły młodzieży mogą być dowolne a ich realizacja będzie odbywała się przy pełnym wsparciu CSE „Światowid” i innych instytucji i podmiotów w zakresie merytorycznym i organizacyjnym.

- Udział młodych ludzi w działalności klubu to skorzystanie przez nich z szansy nabywania kompetencji przyszłości, takich jak: inteligencja społeczna, myślenie projektowe, współpraca, komunikacja, czy przywództwo, cenionych przez potencjalnych pracodawców. – mówi koordynatorka projektu, Urszula Olejniczak. - W ramach działalności klubu do końca roku 2018 r. odbędą się bezpłatne warsztaty dla młodzieży w zakresie autoprezentacji i tworzenia wizerunku – Projekt Ladies and Gentlemen, wokalno – muzycznym, rękodzieła, zdrowego odżywiania, grafiki komputerowej z elementami reklamy oraz przedsiębiorczości w praktyce. Zapraszamy młodzież, która chce rozwijać swoje zainteresowania i pasje, która chce zrobić coś dla innych i spędzać ciekawie czas w gronie podobnych sobie rówieśników  – dodaje koordynatorka.

CSE „Światowid i „Viva art” organizując Klub, włącza się w strategię województwa warmińsko – mazurskiego w obszarze wspierania inicjatyw młodzieżowych i zaprasza do współpracy profesjonalnych partnerów, instytucje i firmy oraz przedstawicieli różnych zawodów i osoby indywidualne chętne aby wesprzeć młodzież Klubu w realizacji ich inicjatyw od strony merytorycznej, organizacyjnej a także finansowej.

Osoby zainteresowane wstąpieniem do Klubu Aktywnej Młodzieży zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 16 maja 2018 r. (środa) o godz. 16.30 w CSE „Światowid” w Elblągu  - scena na II piętrze.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą poznać więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu:

- mailowego na e-mail: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl

- telefonicznego: 55 611 20 77

- osobistego: sekretariat CSE „Światowid” przy Placu K. Jagiellończyka 1 – pokój nr 31, w godz. 8.00 – 16.00

******

O projekcie przeczytać też można w Elbląskiej Gazecie Internetowej PortEl.pl: https://www.portel.pl/spoleczenstwo/dolacz-do-klubu-aktywnej-mlodziezy/104907

******

PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna