Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Warsztaty krawieckie "Od juniora do seniora"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

Myśleć jak Einstein

Od 1 września rozpoczyna się realizacja projektu pn.  "Myśleć jak Einstein".

Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Gminą Pasłęk, której jednostką podległą jest Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Rogajnach. Celem projektu jest podniesienie kompetencji kluczowych wśród 44 uczniów (18 dziewczyn i 26 chłopców) w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych, ICT, językowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy (inicjatywności, kreatywności, pracy w zespole). Projekt zakłada również doskonalenie umiejętności i kompetencji 10 nauczycieli w zakresie budowania zespołu, podniesienia umiejętności ICT oraz umiejętności pracy metodami aktywnymi, a także rodziców i prawnych opiekunów uczniów, dzięki którym efekty projektu będą bardziej trwałe. Cel ten osiągniemy m.in. poprzez realizację zajęć pozalekcyjnych kształcących umiejętności matematyczne (np. warsztaty Matematyka na co dzień), językowe (np. przedstawienie teatralne w języku angielskim), ICT (np. warsztaty z grafiki komputerowej) oraz w zajęciach pozaszkolnych z kreatywności (np. warsztaty Sprawny umysł) czy innowacyjności (np. warsztaty Bussines star). Zorganizujemy szkolenie dla nauczycieli, podczas którego będą doskonalić swoje umiejętności z zakresu nowoczesnych metod pracy, w tym wykorzystania technologii ICT oraz poznawać metody kształtujące u uczniów właściwe postawy (kreatywność, innowacyjność, pracę w zespole). Działania Projektu będą również skierowane do rodziców, dla których zorganizujemy „Akademię dla rodziców”.

Projekt będzie realizowany w okresie od.01.09.2018 do 30.09.2019.

Chcemy przekonać uczestników projektu, że każdy, podobnie jak Einstein, może zostać geniuszem i może osiągnąć sukces,bez względu na miejsce zamieszkania. Mamy nadzieję, że świadomość ta przyczyni się do wzrostu aspiracji edukacyjnych wszystkich uczestników projektu.

Projekt „Myśleć jak Einstein” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

***********

Wyjazd do Trójmiasta pełen nauki i historii

14 grudnia 2018 roku uczestnicy projektu pn. "Myśleć jak Einstein" wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Gdyni i Gdańska. Pierwszym przystankiem w podróży dookoła świata nauki było Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni, gdzie poprzez zabawę i eksperymentowanie na interaktywnych stanowiskach uczniowie mieli okazję przyswoić wiedzę z różnych dziedzin nauki. Wizyta pomogła zrozumieć otaczające ich procesy, pobudziła ciekawość świata i dostarczyła również wiele rozrywki i uśmiechu.

Drugim miejscem, do którego zabraliśmy uczestników, było Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Dzięki edukacyjnym warsztatom polegającym na zwiedzaniu wystawy głównej ze specjalnie przygotowaną kartą gry uczestnicy poznawali niełatwą historię Polski po 1945 roku. Zadania miały na celu upowszechnić wiedzę o ruchu Solidarność, ale również firmować świadome i dojrzałe postawy obywatelskie. Pobyt w Centrum udowodnił, że wizyty w muzeach nie muszą kojarzyć się z nudą, ale mogą wręcz dostarczać cenną wiedzę w przyjemny i nowoczesny sposób. 

Zapraszamy do galerii zdjęć. 

***********

Einstein w odwiedzinach u Kopernika - wyjazd edukacyjny do Warszawy

 

22 stycznia 2019 roku uczestnicy projektu pn. "Myśleć jak Einstein" odwiedzili Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie.  Anatomia i fizjologia człowieka, Prąd i magnetyzm, Światło i barwy czy Kosmos - to tylko niektóre grupy tematyczne ze  Strefy Eksperymentowania, którą uczniowie SP w Rogajnach eksplorowali przez kilka godzin. Najwięcej uśmiechu i doznań edukacyjnych dostarczyły eksponaty: „W kropli wody”, „Usyp mapę”, „Magnetyczna chmura”, „Najeżone ciecze”, „Magnetyczny most” „Uciążliwe echo”, „Rysowanie w lustrze”, „Rozplatanie tęczy”, „Odcienie szarości”, „Narysuj film”, „Kształty światła”, „Kot z Cheshire”, „Kolorowe cienie”, „Idealna symetria”, „Bielszy odcień bieli”, „Aksamitne dłonie” i „Kamera termowizyjna”. Z każdym eksponatem uczniowie otrzymywali nowe bodźce, a jednocześnie mogli się odnieść do wiedzy nabytej już przy poprzednim.   Jednakże największy zachwyt wzbudziła wizyta w Planetarium. Pokaz filmu 3D pt. „Jesteśmy kosmitami” przeniósł uczestników w zupełnie inny świat – przemierzanie Układu Słonecznego, badanie gruntu marsjańskiego oraz dna oceanu Europy – jednego z księżyców Jowisza. Przed seansem odbył się dodatkowo pokaz na żywo prowadzony przez prezentera planetarium. Odwiedziny u Kopernika spodobały się wszystkim. Jak stwierdzili uczniowie: „Istny kosmos!”

Zapraszamy do obejrzenia galerii.  

Pliki

 • video-iconREGULAMIN REKRUTACJI I UDZIAŁU W PROJEKCIE "MYŚLEĆ JAK EINSTEIN"Pobierz
 • video-iconPLAN ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH 2018Pobierz
 • video-iconPLAN ZAJĘĆ POZALEKCYJNYCH STYCZEŃ - LUTY 2019Pobierz
 • video-iconPlan dnia - zajęcia pozaszkolne 27.10.2018Pobierz
 • video-iconPlan dnia - zajęcia pozaszkolne 17.11.2018Pobierz
 • video-iconPlan dnia - Akademia dla Rodziców 17.11.2018Pobierz
 • video-iconPlan dnia - zajęcia pozaszkolne 01.12.2018Pobierz
 • video-iconPlan dnia - zajęcia pozaszkolne 05.01.2019Pobierz
 • video-iconPlan dnia - Akademia dla Rodziców 05.01.2019Pobierz
 • video-iconPlan dnia - zajęcia pozaszkolne 09.02.2019Pobierz
 • video-iconPlan dnia - zajęcia pozaszkolne 02.03.2019Pobierz
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna