Kino Światowid Promyk Pracownia digitalizacji eswiatowid rezerwacja Czy to jest Kochanie Baltic Cup Międzynarodowe Spotkania Artystyczne

menu

Galeria

Wakacyjne warsztaty w Kadynach "Ortografia z uśmiechem"

Kalendarz imprez

Wirtualny
spacer

Wirtualna Wycieczka

Newsletter

Widok z
naszego
okna

Widok z naszej kamery

"Ojczysty - lubię to!"

2019-07-01,

Kategoria : Projekty

 "Ojczysty - lubię to!" to projekt realizowany od czerwca do września a poświęcony jest kulturze języka polskiego. Jego celem jest popularyzacja poprawności językowej i propagowanie kultury języka polskiego. W ramach projektu zorganizujemy wakacyjne warsztaty ortograficzne i dziennikarskie dla dzieci i młodzieży w Słobitach i Kadynach oraz dyktanda dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Elblągu. Finałem projektu będzie piknik ortograficzno - językowy z nagrodami dla najlepszych znawców kultury języka polskiego i ortografii oraz debata poświęcona kulturze Internetu.

 

Projekt finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2019". 
***

 

 

 

Nauka przez zabawę, czyli wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży w Słobitach

Na początku lipca odbyły się warsztaty „Ortografia z uśmiechem” i warsztaty dziennikarskie skierowane do uczniów Szkoły Podstawowej w Słobitach.

- Na warsztatach ortograficzno-dziennikarskich w Słobitach gościliśmy nie tylko uczniów tamtejszej szkoły, ale także dzieci i młodzież przyjezdną, która spędzała wakacje u swoich rodzin na wsi. Zajęcia zrealizowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu dzięki środkom finansowym pozyskanym z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu „Ojczysty – lubię to!”, będącego częścią programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019” – mówi Urszula Zajko-Olejniczak, koordynator projektu.

Warsztaty opierają się na innowacyjnych metodach nauczania i zasadzie „uczyć bawiąc”, tak aby uczestnicy zajęć mieli przyjemność obcowania z ortografią i językiem polskim. Wcielając się przy tym w rolę dziennikarza, mogą poznać specyfikę dzisiejszych mediów, metody zdobywania informacji, zbierania dokumentacji, formułowania tematów i pisania artykułów prasowych.

- Realizowanie przez nas działań projektowych w okresie letnim ma na celu uatrakcyjnienie wakacji  dzieciom i młodzieży z terenów wiejskich, które spędzają ten czas w domu. Udział w warsztatach prowadzonych metodą gier i zabaw edukacyjnych, bogatych w konkursy z nagrodami, będzie wyjątkową okazją do zdobywania wiedzy, rozwijania swojej kreatywności i integracji z rówieśnikami – dodaje koordynator.

Projekt „Ojczysty – lubię to!” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2019”.

 

Galeria zdjęć

 

***

 Nauka przez zabawę, czyli wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieżyw Kadynach

W ramach projektu „Ojczysty – lubię to!” w Świetlicy Wiejskiej w Kadynach odbyły się kolejne warsztaty ortograficzno-dziennikarskie dla dzieci i młodzieży. Relacja fotograficzna z tego wydarzenia dostępna jest na Facebooku.

Autor: Urszula Zajko-Olejniczak

Drukuj
PARTNERZY MEDIALNI
Truso tvPortelDziennik ElbląskiMłody ElblągInfo ElblągEskaTVP olsztyn
INSTYTUCJE KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

CEIKCentrum polsko-francuskieMuzeum Budownictwa Ludowego w OlsztynkuMuzeum Kultury Ludowej w WęgorzewieMuzeum we FromborkuMuzeum Warmii i Mazur w OlsztynieMuzeum Bitwy pod GrunwaldemTeatr im. Aleksandra Sewruka w ElbląguTeatr i. Stefana Jaracza w OlsztynieFilharmoniaWojewódzka Biblioteka Publiczna